Müzik Haberleri

 • İlhan İrem son yolculuğuna uğurlandı

  Şarkıcı ve söz yazarı İlhan İrem için Atatürk Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. İrem’in cenazesi Aşiyan Mezarlığı'nda defnedildi.

   

  Türk pop müziğinin usta isimlerinden İlhan İrem, 67 yaşında hayata veda etti. Böbrek rahatsızlığı nedeniyle diyaliz tedavisi gören İrem'in vefatı sanat dünyasını yasa boğdu...

   

  Devamı..
 • İlhan İrem Hayatını Kaybetti!

  Şarkıcı ve söz yazarı İlhan İrem hayatını kaybetti.

   

  Böbrek yetmezliği teşhisi konulan ve diyaliz tedavisi gören İlhan İrem hayatını kaybetti.

  Geriye fotoğraflar kaldı...

  Türk pop müziğinin usta isimlerinden İlhan İrem'in hayatını kaybetmesinin ardından sanatçı dostları hem üzüntülerini hem de İrem'i anlattı. Birçok ünlü isim sosyal medya hesaplarından başsağlığı mesajları yayınladı. Şarkıcı Yeliz, "Koca bir devir, bir defter sayfası kapandı. Ansiklopedinin yarısı gitti" dedi. Müzisyen Fuat Güner de "Genç öldü. Türkiye'ye verecekleri vardı. Güzel bir konser yapacağını bekliyordum" ifadelerini kullandı.

  Türk müziğinin efsane ismi İlhan İrem 67 yaşında hayatını kaybetti. NTV yayınında konuşan şarkıcı Yeliz, "Meslek hayatına başladığı günden itibaren çok yakındık. İlk akşam yemeğime onunla çıkmıştım. Çok yakın arkadaş, dosttuk. İlişkimiz bambaşkaydı. Kimseyle telefonda görüşmezdi, biz devamlı görüşürdük. Negatifliğini kimsenin duymasını istemezdi. Koca yürekli adam diyordum ona. Mustafa Kemal Atatürk sanatçısıydı. Ülkesinin aşığıydı. Anlatmakla kelimeler yetmez. Hayata bakış açısı, yüreğinin kocamanlığı, şarkılarının sınırsız anlattığı duyguları hangi birini söyleyeyim ki. Koca bir devir, defter sayfası kapandı. Ansiklopedinin yarısı gitti" dedi. 

  "YAS TUTULSUN İSTEMEZDİ"

  Gözyaşları içinde "İrem'i tanımayan gençler, tanıyıp da sadece şarkılarını bilen insanlar bence İlhan'ın kitaplarını okusunlar" diyen Yeliz, "Onun tek derdi umut dolu aydınlık yarınlardı. Yarım saat önce duyduğumda acı çöktü yüreğime. O böyle ağlansın, yas tutulsun istemezdi" diye konuştu.

   

  "TÜRKİYE'YE VERECEKLERİ VARDI"

  Müzisyen Fuat Güner de "Duyduğum zaman inanamadım. Güzel şarkılar yaptı. Ona çok bağlı bir seyirci kitlesi vardı. Kendi yolundan şaşmadı. Olması gerekeni yaşamaya çalıştı, kimseye taviz vermedi. Ben şok oldum, inanamadım. 3-4 ay evvel yurtdışındaydı. 'Ne zaman döneceksin' dedim 'İnşallah döneceğim' dedi. Bence genç öldü. Türkiye'ye verecekleri vardı. Güzel bir konser yapacağını bekliyordum. Kendi yolunda giden bir arkadaşımızdı. O kadar güzel parçaları vardı ki. Bir bir düşünüp yazardı. O sözlerle insanları etkilemişti. Yorumu çok özeldi. 5 bin kişilik salon şarkılarını ezbere söylüyordu. Bu tip sanatçılara sahip çıkılması lazım. Kolay yetişmiyor. Mazhar, 'Ne zaman konser vereceksin' dediğinde 'Çok zor' demiş. Gençler şimdi İlhan İrem'i anlayacak diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

   

  Öte yandan İrem'in sanatçı dostları üzüntülerini sosyal medya hesaplarından şu ifadelerle dile getirdi: 

  NİLGÜN BELGÜN: İlhan İrem. Ah ah nasıl üzüldüm anlatamam İlhan İrem’i kaybetmemize. Allah rahmet eylesin .Cennet mekanı olsun. Gençlik günlerimin dostu… Geriye fotoğraflar, anılar kalıyor… 

  Geriye fotoğraflar kaldı... İlhan İremin ardından.. Ansiklopedinin yarısı gitti
  ALİ KOCATEPE:
  İlhan’cım yüreklerimizde Işıklar içindesin. Sen boyut değiştirdin, şarkıların zaten ölümsüz. Bir daha sana sarılamamak sohbet edememek var ya; işte o çok zor geliyor bana. Bu fotoğraf 1974’te çekildi. Antalya’ya Koş şarkımı hep birlikte seslendirmiştik. İlhan İrem sol başta. Funda, Ertan Anapa, Esmeray, Gökben, Ali Kocatepe ve Seyyal Taner. İlhan, Ertan ve Esmeray’la buluştu mu acaba!
  Geriye fotoğraflar kaldı... İlhan İremin ardından.. Ansiklopedinin yarısı gitti
  NÜKHET DURU:
  Canım arkadaşım, gençlik arkadaşım, gençliğim hatta… Üzüntümü anlatmaya yetmiyor kelimelerim… Çok sevdiği bir dostu kaybettiğinde, sonsuz bir yalnızlık hissi içinde buluyor insan kendini. Hemen anılara sığınmaya çalışıyorsun, ruhunu oradan sağaltmak istiyorsun ama olmuyor, telaşla geçen yıllar içinde ayrı düşülen hayatların pişmanlığı beliriyor içinde, ‘ah niye son 3-4 senede daha çok görüşmedik’, ‘en son mayısta mı konuşmuştuk’ filan, böyle şeyler geçerken zihninden sen korkunç ve çaresiz bir özlemle kalakalıyorsun. İlhan, canım, arkadaşım, seni çok seviyorum, huzurla uyu biz müziğinle sevinir, üzülür, duygulanır ve avunurken… Ölümsüzlük zaten bu değilse nedir?
  Geriye fotoğraflar kaldı... İlhan İremin ardından.. Ansiklopedinin yarısı gitti
  NAZAN ÖNCEL:
  Ah! Nasıl üzgünüm; bu sarsıcı acı haberle dağıldım. Parmağımı bir suya daldırsam da zamanı geri almak mümkün olabilse keşke. Işık ve sevgiyle İlhanım; yerin asla dolmayacak, şarkılarınla teselli bulmaya çalışacağız. Başımız sağ olsun.

  NİLÜFER:
  Sende mi gittin bırakıp bizi? Ne çok anımız var ne çok şarkılar söyledik birlikte. Çok erkendi , çok.. çok üzgünüm

  Geriye fotoğraflar kaldı... İlhan İremin ardından.. Ansiklopedinin yarısı gitti
  FUAT GÜNER:
  Çok üzdün beni be İlhancım, en son telefonla konuştuğumuzda “hasret gidereceğiz gelince mutlaka ararım Fuatcım”demiştin, oldu mu şimdi canım kardeşim, sözler anlamsızlaştı, Müzik sustu, bir ışık daha söndü içimde. Kimseyi kırmadan, yolunu şaşırmadan, doğruyu, güzeli, sevgiyi aramaktan bıkmadan, ayrılıp gittin aramızdan. Nurlar içnde uyu koca yürek, öksüz kaldık yine güzelliğe. Sevgili eşine, ailene ve seni delicesine seven hayranlarına sabır diliyorum
   
  HAMDİ ALKAN: Çok çok üzgünüm İlhan İrem aramızdan ayrıldı. Hayatıma kattığın güzellikler için sonsuz teşekkürler İlhan İrem. Işıklar içinde uyu.
  Geriye fotoğraflar kaldı... İlhan İremin ardından.. Ansiklopedinin yarısı gitti
   
  METİN AROLAT: Çok güzel bir adam geçti bu dünyadan. Çok güzel izler bırakarak.. Hoşçakal İlhan İrem.. Nurlarla uyu. 
  Geriye fotoğraflar kaldı... İlhan İremin ardından.. Ansiklopedinin yarısı gitti
   
  FİLİZ AKIN: Haberlerde gördüm, genç sayılacak bir yaşta, 67 yaşındaki İlhan İrem’i kaybetmişiz .En sevdiğim şarkısıyla , sevgi ve müzikle anıyorum bir zamanların efsane şarkıcısını… “Nereden bileceksin ayrılığın acısını “ “Sen hiç sensiz kalmadın ki”
   
  Ne güzel sözlerdir şimdi onun yokluğundaki hüznü anlatan …Elveda İlhan Erem kimse ayrılığı bu kadar şiirsel kılmamıştı…Geriye fotoğraflar kaldı... İlhan İremin ardından.. Ansiklopedinin yarısı gitti
   
  SELÇUK YÖNTEM: Kutuplaşan ülkemizin, ortak seslerinden birisiydi. Kaybı, Türkçe müziğin de kaybı...Hoşçakal sevgili İlhan İrem.
  Geriye fotoğraflar kaldı... İlhan İremin ardından.. Ansiklopedinin yarısı gitti
   
  ONUR ATİLLA: İlhan İrem duyduğum, dinlediğim en güzel seslerden biriydi, iyileştirici bir tınısı vardı, yanı başımda gibiydi hep... Çocukluğum, gençliğim, şimdim, sonram... çok severim. İnternetin, dijitalin coşmadığı 2000ler başlarındaydık... Hiç bir yerde çıkmazdı. Hayalet gibiydi benim için. Bir gün radyoda röportajı olacak diye haber aldım. Onu şarkıları dışında dinleyecek olmamın heyacanını dün gibi hatırlıyorum. Tüm ropörtajı yazmıştım dinlerken... ışık... sevgi... kainat... ruh... müzik... Kendini müziğe adayışı, inatçılığı, var olanla yetinmeyip hep dahasına dahasına dahasına düşmesi... Hayranıyım. Rahatsızlığını duyunca kalbim sızladı. İyileşeceğine inandım. Olmadı. Acıları dinmiştir umarım. Huzur bulsun... İlhan Abi; her şarkın gibi ikinci fotoğraftaki mektubun da bu ülkenin aydınlık ve devrimci geleceğine mirastır. Seni seviyorum.

  Geriye fotoğraflar kaldı... İlhan İremin ardından.. Ansiklopedinin yarısı gitti
   
  CAN YILMAZ: İlham İrem’de vefat etti. Böylece çocukluktan, gençlikten kalan güzel hatıralar da birer birer eksiliyor. Allah rahmet eylesin. Sevenlerinin başı sağ olsun.

   

  Devamı..
 • Deniz Seki'nin Yeni Heyecanı "Aşktan Ölen Yok"

  Türk pop müziğinin güçlü yorumcusu ve şarkı yazarlarından Deniz Seki, uzun bir aranın ardından yepyeni şarkısı Aşktan Ölen Yok'un heyecanı ile sevenleriyle buluşmanın mutluluğunu yaşıyor. 

  Sesi ile olduğu kadar besteleri ile de hafızalara kazınan unutulmaz aşk şarkılarının yıldız ismi Deniz Seki, sözleri Ayla Çelik, müziği ise Ayla Çelik ve Serdar Arslan'ın ortak imzaladığı yeni şarkısının düzenlemesi için Okay Barış ile bir araya geldi.

  Aşktan Ölen Yok'un klip ve fotoğrafları için ise Buse Tirman'ın objektifinin karşısına geçen Deniz Seki, beyazlar içindeki elbisesi ve güzelliği ile de dikkat çekiyor.

   

  Devamı..
 • Zeynep Bastık'tan "Ara"!

  Türk pop müziğinin başarılı ismi Zeynep Bastık yeni şarkısı 'Ara'yla müzikseverlerle bir kez daha buluştu. Genç sanatçı, Fransız şarkıcı Nej'in 'Paro' şarkısına, Emrah Karakuyu imzalı Türkçe sözlerle yeni bir versiyon hazırladı. 

  Şarkının klip çekimleri için kamera karşısına geçen Bastık'a 4 dansçı eşlik etti. Mali Ergin'in yönetmen koltuğunda oturduğu klip için Kilyos sahilinde bir araba denize sokuldu. Bastık denizin içindeki arabanın üstünde poz verdi.

   

  Devamı..
 • Sır Gibi Sakladığı Nişan Fotoğraflarını Sahneye Yansıttı

  Sır Gibi Sakladığı Nişan Fotoğraflarını Sahneye Yansıttı

  Mehmet Dinçerler ile evlilik hazırlığı yapan Hadise, sır gibi sakladığı nişan fotoğraflarını konserinde ekrana yansıttı.

   

  SÖZLEŞME İMZALATMIŞTI

   

  Hadise ve sevgilisi Mehmet Dinçerler bir süre önce evlilik yolunda ilk adımı atarak nişanlanmıştı. Nişan töreninden görüntü sızmaması için çalışanlara gizlilik sözleşmesi imzalatan ünlü şarkıcı, önceki akşam İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Oditoryumu’nda verdiği konserde hem sevenlerine hem de nişanlısına bir sürpriz yaptı.

  22-03/28/screenshodsfdsfsdft-1648449155.png

   

  NİŞANLISI İÇİN SÖYLEDİ

   

  Sahneye getirilen tabureye oturan Hadise, Mehmet Dinçerler için Sam Smith’in “Lay Me Down” şarkısını seslendirdi. Konser alanında romantizm rüzgârları eserken, dev ekrana ünlü çiftin nişanından kareler yansıtıldı. Hadise’nin bu sürprizi dinleyicilerini de heyecanlandırdı ve alkış topladı.

   

  Devamı..

Son Haberler

Popüler

 • Zeynep Bastık Biyografi
  Zeynep Bastık Biyografi
  1991 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Zeynep Bastık, bir zamanlar Murat Dalkılıç'ın vokalistliğini yaptıktan sonra...
 • Soner Arıca Biyografi
  Soner Arıca Biyografi
  Manken, müzisyen, pop müzik şarkıcısı; tiyatro, reklam, sinema ve dizi film oyuncusu, oyun yazarı, müzik...
 • Gökçe Biyografi
  Gökçe Biyografi
  9 Eylül 1979 tarihinde İstanbul’da doğan Gökçe Dinçer Türkiye’nin en iyi...
 • Sinan Özen Biyografi
  Sinan Özen Biyografi
  1 Mart 1964 yılında Rize, Çayeli'de dünyaya geldi. Babasının işi dolasıyla çocukluğunun bir kısmı İzmit'de...
 • Oğuz Yılmaz Biyografi
  Oğuz Yılmaz Biyografi
  Doğum tarihi: 25 Ekim 1968 Kaç yaşında:52 yaşında Nereli: Ankara 1968 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir....